Профілактика бронхіту
Профілактика захворювання досить проста. Слід уникати простудних захворювань, не допускати їх розвитку і не переносити їх «на ногах», якщо в результаті захворів. Відмова від куріння знизить ризик появи хронічного бронхіту.
Бронхіт часто вражає людей зі зниженим імунітетом. Щоб не допустити цього, слід займатися спортом, дотримуватися збалансованого раціону і споживати достатньо вітамінів і корисних речовин, особливо в холодну пору року.
Варто пам'ятати, що контакт з токсичними речовинами і алергенами теж сприяє розвитку бронхіту. Якщо робота пов'язана зі шкідливим виробництвом, слід повністю виконувати норми і техніки безпеки, не нехтувати спеціальної уніформою та масками, що захищають дихальні шляхи.
Якщо форма захворювання алергічна, варто тримати свій будинок в чистоті. У квартирі алергіка не повинно бути великої кількості м'яких іграшок, килимів, тканинних фіранок, на яких відмінно накопичується пил. Слід часто влаштовувати вологе прибирання і провітрювати.
У раціоні також мають бути відсутні подразники. Алергени серед їжі - це червоні і яскраві, з барвниками продукти, солодке, гостре, деякі овочі і фрукти.
Антибіотики
Самостійно призначати собі або дитині антибіотики не рекомендується. Їх вибір залежить від складу мікрофлори мокротиння, віку людини і характеру захворювання. У більшості випадків вдається зовсім обійтися без них.Якщо бронхіт викликаний вірусом, а не бактеріальною інфекцією, антибіотики будуть виключно погіршувати ситуацію, пригнічуючи власний імунітет людини.
В цілому ж дане захворювання добре лікується звичними засобами від застуди, інгаляціями і відхаркувальними препаратами. Не варто навантажувати свій організм додатковими ліками.
Лікування бронхіту в домашніх умовах
Бронхіт легко лікується в домашніх умовах, якщо він на ранній стадії і не спостерігається додаткових запальних процесів.В першу чергу при будь-якому різновиду бронхіту обов'язково потрібен постільний режим. Багато хто звик переносити хвороби «на ногах», не припиняючи ходити на навчання або роботу. Так чинити не варто, ослаблений організм стає сприйнятливий до інших інфекцій і подразників, можна отримати ускладнення.
Якщо людина курить, шкідливу звичку доведеться кинути хоча б на час гострої хвороби. Краще - назавжди, куріння збільшує ймовірність рецидиву і переходу бронхіту в хронічну форму.
Треба перейти на переважно рослинну їжу, додати в раціон більше овочів і фруктів, багатих на вітаміни. Слід більше пити, так легше виводяться токсини.
Важливо! Для ефективного та швидкого одужання використовуйте народні засоби для лікування бронхіту.
На час хвороби слід відмовитися від міцного чаю і кави, вони зневоднюють організм, який навпаки потребує більшої кількості рідини. Зате дуже корисними будуть трав'яні відвари: шипшина, м'ятний, липовий, ромашковий. Їх можна пити, закушуючи медом.
Вдома можна лікуватися відхаркувальними засобами, призначеними лікарем. Найпопулярніші, доступні і дієві препарати:
- Лазолван;
- Бромгексин;
- Гербіон.
Також існує безліч грудних зборів від кашлю, алергікам потрібно бути обережніше з ними. З народних засобів при бронхіті хороші солодовий сироп, мати-й-мачуха, термопсис.
Інгаляції
Добре, якщо є небулайзер. На даний момент інгаляції визнані одним з найефективніших засобів при захворюваннях дихальних шляхів, вони дозволяють лікарським речовинам дістатися до вогнищ запалення в легенях.
Важливо! Інгаляції не варто робити при високій температурі і прискореному серцебитті.
Розчинів і рецептів для інгаляцій безліч. Є медичні препарати, що випускаються спеціально для лікування бронхіту і інших захворювань дихальної системи: Лазолван, Амбробене, Беродуал та інші.
Розчини на основі соди або солі - гарний антисептичний засіб. Якщо немає протипоказань, алергії, то можна робити інгаляції на основі ефірних олій евкаліпта, сосни, розмарину або трав'яних зборів. Але вони підходять тільки для дорослих хворих, маленьким дітям вони категорично не рекомендуються.
Масаж і фізіопроцедури
Після проходження піку захворювання, коли стан хворого нормалізується, лікар може виписати курс масажу, дихальної гімнастики або фізіотерапії. Існує багато методик, потрібно лише вибрати відповідну і виконувати всі рекомендації фахівців.
Подібні заходи допоможуть уникнути рецидиву хвороби, зміцнюють легені і організм в цілому.
Що не варто робити при бронхіті
При захворюванні не варто користуватися розігріваючими мазями і гірчичниками, особливо це стосується дітей. У теплому середовищі запалення розвивається ще швидше, більша ймовірність розвитку ускладнення і виникнення бактеріальної інфекції.
Важливо! Якщо стан різко погіршується, треба звернутися до лікаря.
Дуже цікава інформація👍Молодчинка))
ВідповістиВидалитиАвтор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитицікаво)
ВідповістиВидалитиЦікавий допис.
ВідповістиВидалитиДуже корисна інформація))
ВідповістиВидалитиДуже корисна інформація))
ВідповістиВидалитиТаке важливо знати, дякую!
ВідповістиВидалитиДякую, за цікаву інформацію.
ВідповістиВидалитиЯкий вид масажу ви б порекомендували при гострому бронхiтi? Дякую.
ВідповістиВидалити