неділя, 1 квітня 2018 р.

Лікування бронхіту...

   Початок захворювання розпізнається відразу ж по появі сухого кашлю з нападами, без відділення з рота мокрот. Спостерігається підвищення температури тіла, яка залежить, насамперед, від збудника (природно, найвища температура спостерігається при вірусній інфекції, менш висока – при грибковій або бактеріальній інфекції), а також від імунної системи та її реактивності. Токсичні, астматичні і алергічні бронхіти супроводжуються без температури, симптоми їх виражаються в звичайному кашлі і протікають практично без гострих симптомів, як при звичайній застуді.


   Лікування гострого бронхіту

Лікування гострого бронхіту в домашніх умовах зазвичай комплексне. Хворому рекомендується постільний режим, зігріваючі ванни при відсутності температури, рясне пиття.

Зазвичай призначають засоби, які допомагають краще відкашлювати мокротиння (Лазолван, АЦЦ, Сироп алтеї). Препарати, які стримують кашель, рекомендуються тільки при сильних нападах сухого кашлю, при вологому від них варто відмовитися.

Зараз існує достатня кількість засобів для інгаляцій, тому при важких формах уколи і тривалий прийом таблеток більше не потрібні. У випадках зниження імунітету, можуть назначити додаткову терапію вітамінами.

Важливо! Антибіотики призначаються тільки в крайніх випадках, якщо існує ймовірність розвитку пневмонії.

   Лікування хронічного бронхіту

Лікування при хронічному бронхіті спрямоване на придушення інфекції і зняття запалення. Також важливо відновити імунітет, щоб рецидивів хвороби більше не було.

При хронічній формі антибіотики обов'язкові, якщо хвороба сильно запущена, або стан хворого різко погіршується під час загострення. Їх тип і спосіб введення слід підбирати дуже обережно, в залежності від характеру захворювання і складу бронхіального секрету.

Також зазвичай призначають відхаркувальні і протизапальні препарати. Для лікування бронхіту вони випускаються в зручній формі міні інгаляторів. За допомогою небулайзеру можна робити повноцінні інгаляції антисептичних засобів. Їх дозування і кратність призначає лікар.

Щоб позбутися від хронічного бронхіту назавжди, доведеться поміняти щось у своєму житті. Потрібно кинути палити, спробувати ізолювати себе від алергенів і по можливості змінити клімат і покинути шкідливе виробництво, дивлячись, що викликало бронхіт.

   Лікування обструктивного бронхіту

Оскільки основна проблема обструктивного бронхіту - сильне звуження бронхів, основне лікування спрямоване на їх розширення. Щоб цей процес протікав максимально швидко і легко, треба усунути всі фактори, що провокують бронхіт, - куріння, алергени, по можливості піти з шкідливої роботи.

Важливо! Обов'язково призначаються засоби, що полегшують вихід мокротиння.

При обструктивній формі лікування антибіотиками проводиться лише в тому випадку, якщо мокрота виходить з гноєм, вбачаються ознаки бактеріальної інфекції. З метою профілактики її появи антибіотики не рекомендують.

Оскільки обструктивний бронхіт обмежує дихання, викликає задишку і спазми, при його лікуванні часом застосовуються кортикостероїди, якщо дихальна недостатність занадто сильна.

Для відновлення повноцінного дихання використовують дихальну гімнастику. Їх різновидів багато, відповідну вибирає лікар.

У стаціонар хворих обструктивним бронхітом розміщують в рідкісних випадках, коли розвивається гостра дихальна або серцева недостатність, або до захворювання приєднується запалення легенів.

   Лікування трахеїдного бронхіту

Для лікування трахеїту обов'язково призначаються протизапальні та противірусні препарати і ліки, що допомагають виходу мокротинню. При цьому захворюванні вкрай ефективні інгаляції.

Важливо! Прогноз при трахеїті сприятливий, одужання настає швидко, якщо лікування було розпочато вчасно.

   Лікування алергічного бронхіту

Основний акцент здійснюється на зняття симптомів самої алергії. Призначають прийом антигістамінних препаратів, частіше це Супрастин чи Тавегіл. Незважаючи на велику кількість протипоказань та побічних ефектів, ці засоби залишаються найпопулярнішими і дієвими.

Антибіотики при лікуванні алергічного або астматичного бронхіту застосовуються тільки в разі, якщо є ознаки додаткового інфекційного ураження.

Важливі відхаркувальні засоби, які не дадуть мокроті накопичуватися в легенях і розширять бронхи. Це сиропи від кашлю, трав'яні збори, препарати для інгаляцій.

Важливо! Разом з лікуванням важливо повністю виключити контакт з речовинами, що викликають алергію.


Ефективні засоби лікування та профілактики бронхіту, поради терапевта Тетяни Копил


3 коментарі: